Pages Navigation Menu
reklama

Smolecka oaza

Smolecka oaza

Oaza, tak można chyba nazwać te kilka hektarów lasu, leżącego między Smolecm a Krzeptowem. No bo jak można inaczej określić to miejsce, otoczone ze wszystkich stron systematycznie rozbudowującymi się naszymi miejscowościami.

W chwili obecnej las ten jest poprzecinany, wszerz i wzdłuż, systematycznie wydeptywanymi ścieżkami przez mieszkańców obydwóch naszych miejscowości, spragnionych ciszy, spokoju i świeżego powietrza. Oaza stała się szczególnie atrakcyjna we wcześniejszej fazie koronawirusa, który zmuszał nas do noszenia maseczek przy każdym opuszczeniu domu. A tam było miejsce, gdzie można było ją w końcu zdjąć, i pooddychać przesyconym zielenią powietrzem.

Mamy tylko dwie uwagi dla odwiedzających to miejsce. Po pierwsze, aby swoje czworonogi wprowadzali tam tylko na smyczy. Po drugie, by odpoczywający na kłodach zwalonych pni drzew, pozostawiali te miejsca bez porzuconych tam pustych opakowań po napojach i słodyczach.

Niestety, ilość zakażonych koronawirusem w naszym kraju systematycznie wzrasta. Lekarze specjaliści ostrzegają,  iż należy zakładać możliwość powrotu do wcześniejszych obostrzeń, co wiąże się z obowiązkiem noszenia maseczek. Zatem nasza leśna  oaza znów może stać się miejscem, do którego będziemy pędzić ile sił, aby wreszcie tam zedrzeć z twarzy znienawidzone maseczki. Więc dbajmy o to miejsce, by nie stało się jednym wielkim śmietniskiem.

Kiedy nieco utrudzeni spacerem będziemy wracać na Leśne, możemy chwile spocząć na jednej z ławeczek ustawionych przy alejce sportowo-rekreacyjnej, za co dziękujemy naszym gminnym władzom.

CED     

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *