Pages Navigation Menu
reklama

Sołtys listy pisze – władza odpowiada

Sołtys listy pisze – władza odpowiada

 

 

 

 

Poniżej pisma sołtysa Smolca Zatorze, Krzysztofa Bujaka, do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz do starosty Powiatu Wrocławskiego oraz przesłane odpowiedzi.

posterunek 001

bujak

 

bujak2

bujak2

 

20 komentarzy

 1. to jeszcze straży miejskiej brakuje i fotoradarów na nas samych.

 2. Na nas samych? Czy raczej na tych co tylko przelatują 100 przez Smolec? Chociaż co poniektórzy mieszkańcy Smolca też jednak maja ciężkie buty..
  A Straż Wiejska mogłaby zająć się „tirami”, które za nic maja znaki i zakazy.

  • Do wiadomości: od czasu remontu ulicy Głównej w smolcu i zrobieniu zajazdu dla tirów w Pietrzykowicach zlikwidowano praktycznie wszystkie zakazy wjazdu tirow do naszej pieknej miejscowosci. Pisałem do gminy aby wróciły znaki i jakikolwiek patrol, odeslano mnie do inspektoratu dróg i autostrad.Mamy tylu sołtysów a każdemu chyba to nie przeszkadza ten fakt gdyż nikt z tym nie walczy.

 3. Zdałaby się policja w Smolcu – popieram. Szczególnie do dawania mandatów za zaniedbywanie kawałka terenu przed własnymi posesjami i żeby od czasu do czasu zgarnąć z ulicy bezpańskie psy, albo wręczyć mandat właścicielowi, który wypuszcza psa bez smyczy, kagańca itp. Kilka razy natknąłem się na takie bezpańskie bestie biegając zimą po zmroku – pies bez kagańca, bez właściciela…

 4. Mam wrażenie,że ludzie nie zdają sobie sprawy z ilości mieszkańców w Smolcu 6000 ludzi generuje 12 ooo spraw które niejednokrotnie kończą się interwencją policji.Chciałoby się nie czekać godzinami na przyjazd policji do wypadku,pożaru,kradzieży czy pijanego kierowcy.To tyle do przemyślenia.Życzę wszystkim miłego dnia.

 5. Całkowicie popieram prośbę Pana Sołtysa w tej sprawie.

 6. Bardzo dobry pomysł. Szkoda tylko, że przy biernej postawie naszej władzy. Przypomnę tylko, że przed wyborami na Burmistrza obecna władza co tydzień organizowała spotkania na kortach z obietnicami. Po wyborach nastała cisza. A oświetlenia np.na Śliwkowej jak nie było tak nie ma.

 7. Ile można czekać na !!! Czy mamy cenzurę jak za komuny?

 8. Odpowiadając na pytanie pana KOK .Ulica Sliwkowa jest drogą prywatną i należy do 154 właścicieli.Obecnie zgodę na przekazanie ulicy wyraziło 86% mieszkańców ul.Sliwkowej.Z pozostałą częścią mieszkańców trwają ,mam nadzieje negocjacje,zakończone przekazaniem ulicy Gminie

 9. Dwa pisma, dwie odpowiedzi.
  Dlaczego nikt nie napisze, że Starostwo totalnie nas olało?
  Wcześniej odmówili wykonanie spowalniacza, teraz za głupie 10 cm. nie pomalują pasów. Może ktoś zaproponuje dalsze postępowanie. Przykładowo wystąpienie do Starosty o ograniczenie prędkości na odcinku od torów do dębów do 40 km/h.

  Ponadto Starostwo nie ustosunkowało się do wymiecenia piachu wzdłuż ul. Głównej

 10. A ja się pytam ? Gdzie jest władza, która nas reprezentuje ? Przed wyborami bardzo chętnie spotykała się z wyborcami i obiecywała, że będzie wspomagać inicjatywy mieszkańców Smolca !!! Panie Burmistrzu czekamy !!!

 11. dla KOK załóż osobny panel i tam pisz do władz.

  Tutaj są dwa konkretne tematy – Starostwo z ul. Główną i Posterunek.

  Krzysztof Bujak

 12. Panie Soltysie, to ja się pytam kto ma pomóc? Jak nie reprezentująca nas władza !! Zwykłego „Kowalskiego” to raczej nie obchodzi bo oglądając wszystkie komentarze jest ich dosłownie kilka !!! I proszę mi nie wyjeżdżać z osobnym panelem, bo jak przestanę komentować to zostanie Pan sam na forum ze swoimi pismami !!!!

 13. Brawo, Panie Sołtysie! Mam nadzieję, że powstanie w Smolcu posterunek policji, a panowie policjanci częściej będą zaglądać również do niedalekich miejscowości. Mamy plagę kradzieży, problemem jest też bezpieczeństwo na drodze – nie brakuje piratów drogowych, gnających przez nasze wsie „ile fabryka dała”. Czy musi dojść do tragedii, aby wreszcie władze zaczęły coś z tym robić?

 14. Nie unikam udzielania pomocy w załatwianiu spraw. Nadal jednak nikt nie zajął stanowiska jeśli chodzi o załatwienie tematu ul. Głównej. Wychodzi na to, że tylko mi nie odpowiada piach przy krawężnikach i problemy z przejazdem na odcinku za torami w stronę Pietrzykowic. Panel, czytaj inny post.

  Pozdrawiam Krzysztof Bujak

 15. ja jeżdżę tamta drogą i nie przeszkadza mi brak wymalowanych pasów, a piachu nie widzę

 16. Witam serdecznie, spróbuję uporządkować i wyjaśnić. Przejście dla pieszych jak najbardziej tak, ale przepisy nie pozwalają, aby przejście dla pieszych przy ulicy Głównej na wysokości Kwiatowej było z chodnika po jednej stronie do rowu na drugą stronę. Żeby takie przejście mogło powstać musi być najpierw chodnik po drugiej stronie. Wymiatanie ziemi wzdłuż krawężników przy poszczególnych posesjach to też na pewno jest ważne, bo wpłynęło by na estetykę, ale o wiele ważniejsze są inne zadania, które podnoszą nie tylko estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach powiatowych na terenie całego Powiatu Wrocławskiego. Jeżeli chodzi tylko o naszą miejscowość Smolec to mamy wspomniany chodnik do wykonania po drugiej stronie drogi przy wylocie na Pietrzykowice. Obecnie trwają prace przebudowy drogi wraz z odwodnieniem i budową chodników na drodze powiatowej wzdłuż osiedli na ulicy Chłopskiej wylotowej na Wrocław. Kolejne bardzo ważne zadanie do zrealizowania na którą to mamy już projekt to budowa drogi wraz z chodnikami drugiej części inwestycji ulicy Głównej wylot na Krzeptów. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku budżetowym i obejmie budowę nowej drogi wraz z odwodnieniem i chodnikami po obu stronach oraz nakładka asfaltowa do Krzeptowa. Dlatego uważam, że zadania służącę tylko do poprawy estetyki mogą poczekać lub być zrealizowane z funduszu sołeckiego, który jest przede wszystkim skierowany do utrzymania czystości, estetyki i integracji na terenie sołectw. Więcej szczegółów na tematy związane z inwestycjami i zadaniami Powiatu Wrocławskiego zapraszam do bezpośredniego kontaktu : Hieronim Kuryś – Radny Powiatu Wrocławskiego : 605 745 010

 17. Piach przy krawężnikach, to nie tylko estetyka. Przede wszystkim zagraża drożności kanalizacji burzowej. Szczęśliwie już został usunięty. Zgadzam się z Hirkiem, że mieszkańcy powinni dbać o teren przed swoimi posesjami.
  Jak jest z drogami wojewódzkimi i powiatowymi?

 18. Ma Pan rację panie radny Fundusz sołecki powinien być przeznaczony na poprawę estetyki Smolca Z tego co wiem to kasa idzie głównie na integrację imprezki w świetlicy nad stawem na kortach No i do korytka zawsze ten sam skład..

  • Baba głupoty pisze. Ciekawe co powie jak zobaczy policjanta idącego smoleckim chodnikiem. Każdy z myślących popiera pomysł z posterunkiem i głupot o pieniądzach nie filozuje. Weź babo sama wystartuj w wyborach i załatw cokolwiek dla społeczności- np policję pod nosem bo to na chwilę obecną wydaje się każdemu myslacemu najważniejsze. Pozdrawiam:)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *