Pages Navigation Menu
reklama

Święty Mikołaj w odwiedzinach u Grzesia Matkowskiego

Święty Mikołaj w odwiedzinach u Grzesia Matkowskiego

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia powrócił do Smolca Święty Mikołaj! Redakcja smolec24 widziała go dziś w mieszkaniu Grzesia Matkowskiego. Jak na św. Mikołaja przystało, przyniósł prezenty i rozmówił się na poważnie z Grzegorzem, który złożył konkretną ofertę pomocy na przyszłoroczne święta: Mikołaj, który o tej porze roku jest już bardzo zmęczony, poleży sobie w łóżku Grzesia, a ten zastąpi go w roznoszeniu prezentów. Umowa zawarta! Oby tylko naszemu „Królowi Złotemu” udało się podkurować do tego czasu, bo od kilku lat nie wychodzi z domu, a pracy do wykonania w grudniu sporo – więc już od dziś trzeba zbierać siły!

Grzesiek jest wiernym czytelnikiem naszego portalu więc na pewno przeczyta wszystkie Wasze życzenia, jeśli zechcecie mu je złożyć w komentarzach pod tym postem:). Nie ma profilu na FB więc nie odpowie, ale wie o wszystkim, co dzieje się w naszej miejscowości. Sam bardzo prosił, by podziękować publicznie św. Mikołajowi, że zechciał go w tym roku znów odwiedzić, może ze skromniejszą ekipą (pamiętamy zeszłoroczną delegację Polkąty Maximus, którą dziś bardzo ciepło wspominaliśmy), ale Grzesiek jest świeżo po chorobie, stąd też trzeba było mocno ograniczyć liczbę osób towarzyszących, by nie zarazić go czymkolwiek.

Podopieczny Redakcji smolec24 cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną, kiedyś mógł wychodzić z domu, z pomocą mamy uczęszczał do szkoły, dziś ogląda świat już tylko przez ekran telewizora. Fascynuje się sportem, każe budzić się w nocy, by oglądać bezpośrednie transmisje najważniejszych meczów piłkarskich, dopinguje kąteckiemu Maximusowi i naszym dzielnym skoczkom narciarskim – zna każdego z nich po imieniu:) Jest też miłośnikiem żużla, ale żadna pasja nie dorównuje św. Mikołajowi – listy do niego Grześ śle już od maja, kilka, a czasem i kilkanaście rocznie. Mikołaj nie ma chyba wierniejszego fana.
Pozdrawiamy Cię Grzesiu i Twoją bardzo dzielną mamę!

E.N-F.

 

4 komentarze

  1. Grzesiu, serdecznie pozdrawiam i życzę Tobie i Twojej mamie wesołych Świąt i dużo zdrowia!

  2. Niech Król, do którego zmierzają właśnie inni królowie sprawi, żeby św. Mikołaj w przyszłym roku poszedł na zasłużony urlop :-) Dużo zdrówka Królu Złoty!

  3. Grzesiu, wszystkie najlepszego z okazji święta Bożego narodzenia tobie i całej twojej rodzinie

  4. Trzymaj się chłopie, wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i szczęścia, obyś często się uśmiechał!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *