Pages Navigation Menu
reklama

To już kolejny raz…

To już kolejny raz…

Na skrzyżowaniu ul. Chłopskiej z Bukową można podziwiać taki oto obrazek:

20150407696 (1)

Kiedyś w tym miejscu Gmina ustawiła pojemniki do segregacji śmieci, aby ułatwić życie okolicznym mieszkańcom. Niestety, wkrótce pojawiły się tam wszelkiego rodzaju odpady wielkogabarytowe, a nawet stare opony. Pojemniki zlikwidowano. Po pewnym czasie organizacja zbierająca używaną odzież, postawiła tam dwa swoje pojemniki. Jeden z nich został uszkodzony. Nie wiadomo umyślnie, czy przypadkowo. Z uszkodzonej komory pojemnika wystaje paka ze starociami, a obok i z tyłu walają się różnego koloru foliowe worki z bliżej nieokreśloną zawartością. Widok ten Leśnemu estetyki nie przydaje.

20150407697

 

P.S. Okazuje się, że w podobnym stanie jest pojemnik umiejscowiony nieopodal osiedla wybudowanego przez firmę Grekor. Stąd chyba należy wyciągnąć wniosek, że ktoś po prostu włamywał się do pojemników, wykradając stamtąd co lepsze sztuki odzieży.

smietnik

CED

2 komentarze

  1. Właścicielem kontenerów jest Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej. Reprezentant Fundacji (nie przedstawił się w trakcie rozmowy telefonicznej) powiedział, że kontenery zostaną usunięte. O sprawie wie również Wydział Dróg i Transportu Powiatu Wrocławskiego (kontenery stoją na terenie powiatowego pasa drogowego). Jego pracownicy zapowiedzieli, że sprawdzą, czy Fundacja posiada odpowiednie zezwolenie i zwrócą się z pismem o usunięcie tych pojemników.

    • Kontenery zostały posprzątane, ale będziemy domagać się o ich usunięcie, ponieważ już kilkukrotnie były uszkadzane i robiło się śmietnisko wokół nich.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Śmietnik trwa | Smolec 24 – Poznaj Smolec z lepszej strony - […] ale nie tylko, nadal ,,ozdabia’’ skrzyżowanie ul. Bukowej z Chłopską. Nie tak dawno pisaliśmy o tym miejscu, ale mimo zapewnień, że…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *