Pages Navigation Menu
reklama

Usługi stomatologiczne na NFZ – ciąg dalszy sprawy

Usługi stomatologiczne na NFZ – ciąg dalszy sprawy

W marcu br sołtys Smolca Centrum, Edward Wiśniewski wystąpił z petycją do Urzędu Gminy w sprawie zapewnienia mieszkańcom Smolca dostępu do usług stomatologicznych realizowanych w ramach kontraktów z NFZ. Więcej info >TUTAJ< W maju jako odpowiedź na petycję, Urząd Gminy zwrócił się do smoleckich stomatologów  z prośbą o przystąpienie do konkursu NFZ na realizowanie takich usług. Również w maju Urząd Gminy zwrócił się do NFZ (pismo poniżej) z prośbą o uwzględnienie zapotrzebowania na tego typu usługi w Smolcu i wsparł starania o uzyskanie kontraktu NFZ. Jak czytamy jednak w piśmie skierowanym w sierpniu do sołtysa Wiśniewskiego na przeszkodzie do zawarcia kontraktu NFZ stanęły brak środków dla obszaru wiejskiego Gminy Kąty Wrocławskie bądź też niemożność spełnienia wymogów NFZ względem takiego kontraktu. Na pismo Gminy do prezesa NFZ wciąż nie ma niestety odpowiedzi. Problem usług stomatologicznych refundowanych z NFZ pozostaje więc nierozwiązany, miejmy jednak nadzieję, że działając dalej w tym kierunku uda się sołtysowi w porozumieniu z Gminą zapewnić smolczanom dostęp do wspomnianych usług.

TAS

4 komentarze

  1. Sołtys „zrobił swoje”, zebrał podpisy, wysłał pismo do Gminy. Zadziwia mnie bezradność Gminy i tłumaczenie, że nie uzyskano odpowiedzi z NFZ. Panie Burmistrzu, jest XXI wiek, proszę napisać maila żądającego odpowiedzi, napisać pismo ponaglające, albo po prostu zadzwonić. Proszę również wyjaśnić dlaczego podmioty wynajmujące lokale w ośrodku zdrowia nie spełniają wymogów NFZ. Kontrakt podmiotu z NFZ mógłby być jednym z warunków wynajmu lokalu.

  2. Hm cały problem polega na tym że NFZ nie przyjmie od lekarza wniosku gdy wnioskodawca nie ma tytułu prawnego do lokalu(nie można mieć kontraktu bez lokalu) no i koło się zamyka.

    • A co Pan rozumie pod pojęciem „tytuł prawny do lokalu”?

  3. Czytam pisma, czytam wyjaśnienia i widzę bezradność. Ale mam też nieodparte wrażenie, że Gmina nie szuka drogi do rozwiązania problemów mieszkańców Smolca ale wynajduje przeszkody.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *