Pages Navigation Menu
reklama

Uwaga na złodziei!

Uwaga na złodziei!

Otrzymaliśmy informacje o tym, że na terenie Sołectwa Smolec-Zatorze doszło do kilku kradzieży lub prób kradzieży. W związku z tym bardzo prosimy Państwa o czujność. Prosimy zaznaczać niebezpieczne miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html) oraz przypominamy numer telefonu do Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich: 71 316 65 07.

Redakcja

8 komentarzy

 1. nie tylko na zatorzu, na leśnym również grasuje złodziej – zamykajcie klatki schodowe, nie wpuszczajcie nieznajomych że podobno nie mogą do innego mieszkania domofonem się dodzwonić -niech dzwonią do znajomych na komórkę jeśli chcą wejść do klatki skoro domofon nie działa.

  • Żeby wymusić na polucji obecność w Smolcu wystarczy zaznaczać upierdliwe co popadnie na mapie zagrożeń co sam od trzech miesięcy skutecznie z nudów robię. Polucja ma kilka dni na weryfikację i potwierdzenie lub nie zaznaczonego zdarzenia np wykroczenia z ruchu drogowego spowodują obecność wrocławskiego ruchu a inne spowodują obecność kąteckiej prewencji- to czy potwierdzą czy nie to mało ważne a liczy się ich obecność. Z doświadczenia wiem że najczęściej zwykły patrol wpada na coś i działa przez przypadek- czyli np lepiej by nudzili się w Smolcu niż w kateckich krzakach. Potężna ilość zgłoszeñ spowoduje że sam komendant na rowerze będzie zmuszony tu przyjechać bo komisariaty są rozliczane za realizację mapy zagrożeń. Może pamiętacie ok miesiąca temu wzmożoną obecność policji przy osadzie dębowej? Było to spowodowane zwolnieniem lekarskim i kilkoma adresami IP (jeden adres raz dziennie może oznaczać mapę) nie są to zgłoszenia alarmowe więc nikt nikogo za nic rozpoczął nie będzie, no oprócz pana komendanta, którego rozlicza jego przełożony. Pozdrawiam i szczerze polecam zabawę z mapą zagrożeń.

 2. Pomyślałem, że to żart ale poważni ludzie przekazali tą wiadomość. Dyżurny Komisariatu Policji odmówił przyjęcia zgłoszenia do kradzieży z powodu braku paliwa do samochodu. Szanowni współmieszkańcy Pamiętajcie, że to MY jesteśmy pracodawcami panów policjantów, to z naszych podatków opłacane są ich pensje.

  Miejcie świadomość, że w razie zdarzenia wymagającego interwencji Policji dzwońcie na telefon alarmowy 112 lub 997 – rozmowy na tych numerach są nagrywane. W razie problemów typu : brak paliwa itp. nie obawiajcie się dzwońcie do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ( jednostka zwierzchnia KP w Kątach Wrocławskich). Te telefony to : 713404490 v 713716750 do 56 oraz adres email : dyzurny@wroclaw.wr.policja.gov.pl

  • to zamiast na dach kosciola zbierajmy na paliwo dla policji

  • super, że jest konkret, co robić w razie podobnej sytuacji… grunt to się nie poddawać i nie odpuszczać.

 3. Na Osiedlu Leśnym bodajże w zeszłym roku złapali chłopaka, który z kolegą kradł rowery. Może to ci sami?
  W tamtym przypadku również były problemy z doproszeniem się policji o interwencję i pomoc w poszukiwaniu strat – właściciele sami odnaleźli rower w komisie we Wrocławiu.
  Osobiście, po kradzieży koła z mojego roweru, wezwaniu dzielnicowego (który z niechęcią przyjął zgłoszenie) i podaniu mu informacji o świadku, dostałam już po kilku dniach odpowiedź, że śledztwo się umarza m.in. z powodu BRAKU ŚWIADKÓW.
  Może coś z kątecką policją nie tak?

 4. Może im statystyki psujecie a może myśleli, że w policji to praca biurowa tylko. Fakt faktem policja w Kątach Wrocławskich to specyficzna jednostka, nie mam na myśli, że działają z zaangażowaniem, lecz jeśli im się chce.

 5. Na Sliwkowej również trzeba mieć wzmożoną czujność. Chodzą dziwne osoby, które oglądają samochody i to co w środku jest. Proponuje każdy podejrzany przypadek zgłaszać na policję we Wrocławiu. Nie wiadomo dlaczego ale w Smolcu nie widać Policji. Bądźmy czujni nie tylko o swoje ale i także w całym Smolcu. Jak każdy bedzie czujny i będzie zglaszal to złodzieje sami odpuszczą.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *