Pages Navigation Menu
reklama

Wspólnie wybierzmy logo dla Smolca

Wspólnie wybierzmy logo dla Smolca

W ramach przygotowań do obchodów 700-lecia Smolca, które przypada na rok 2016, ogłosiliśmy konkurs oraz wyłoniliśmy hasło promujące Smolec (Smolec z polotem). Teraz  przyszedł czas na wybór logotypu dla naszej miejscowości, który stanie się naszym znakiem rozpoznawczym. Będą mogły korzystać z niego wszystkie smoleckie sołectwa, jak i organizacje społeczne, a także smolczanie, jeśli będą mieli takie życzenie.

Tworzenie logoptypu dla Smolca nie jest łatwą sprawą. Są wprawdzie herby rodów związanych ze Smolcem, ale są to zazwyczaj rycerze na koniach, nie do końca przystający  do współczesnego obrazu Smolca. Charakterystyczne są na pewno ruiny zamku, tylko pytanie, czy chcielibyśmy, aby Smolec kojarzył się tylko z ruinami, zwłaszcza w kontekście wybranego hasła? Przedstawiamy do Państwa oceny 7 propozycji przygotowanych przez artystę plastyka, specjalizującego się między innymi w tworzeniu identyfikacji wizualnej. Prosimy o oddawanie swoich głosów do najbliższej środy czyli 16 grudnia 2015 (można głosować tylko na jedną propozycję) na stronie głównej po prawej stronie na Państwa zdaniem najlepsze logo. Nie jest to jeszcze wersja ostateczna, ale musimy określić kierunek, w którym pójdziemy. Po wyborze jednego z logotypów będą możliwe modyfikacje kolorów, czcionki, lub lekkie układu, jednym słowem dopracowanie preferowanego przez nas znaku, tak by spełniał nasze oczekiwania.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Joanna Dereń-Maciejewska

 

8 komentarzy

 1. Jak dla mnie, drogą selekcji…
  Nr 7 – dobre, ale jako logo dla lodowiska ;)
  Nr 6 – nie podoba mi się…
  Nr 4 – nie rozumiem tej strzałki dołem…
  Nr 2 – dobre, ale jako logo Łowicza ;)

  Pozostaje 1.3,5… i z nich wybieram…

 2. Wchodząc tu bałem się, że poziom będzie okrutnie słaby, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Dobra robota Pani Moniko. Propozycja nr 5 najlepsza.

 3. Bardzo dobra jest propozycja 3 .

 4. Jak dla mnie 5

 5. Nr 3 – możliwe różne interpretacje, że bieganie, że lonisko, że rozwój..
  Nr 5 – przez sympatię dla LINEA

 6. Według mnie ważne jest pierwsze skojarzenie. Propozycja nr 1 kojarzy mi się z miejscem zamieszkania, odpoczynku i najpełniej oddaje charakter miejscowości.

 7. Jak dla mnie 1 wygrywa, szkoda tylko że wszystkie koncepcje (propozycje) pochodzą od jednego autora, tak na jedno kopyto.

 8. Wszystkie obrazki na jedno kopyto

  2. Przekolorowana sprężynka mocno nawiązująca to tego śmiesznego loga polski
  4. Amazon??

  3,6,7 już też gdzieś bardzo podobne widziałem… może później uda mi się odszukać na necie dla porównania…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *