Pages Navigation Menu
reklama

Zaproszenie na wyjątkowy Koncert Charytatywny 17 listopada (niedziela) godz. 10:30 w Jaszkotlu

Zaproszenie na wyjątkowy Koncert Charytatywny 17 listopada (niedziela) godz. 10:30 w Jaszkotlu

Stowarzyszenie Błękitny Koralik, działające na rzecz osób z niepełnosprawnością z Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu serdecznie zaprasza na koncert charytatywny duetu muzyków klasycznych o międzynarodowej sławie – Tjasy Kastelic (skrzypce) i Jerzego Chwastyka (gitara).

Zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na wypoczynek zimowy dzieci z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kliczkowie.

miejsce: Kościół Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotle

termin: 17.11.2019 r. godz. 10.30

W załączeniu link do posłuchania muzyki

 

Serdecznie zapraszamy!!!!

Krótka charakterystyka artystów:

Jerzy Chwastyk, gitarzysta mieszkający w Berlinie, urodził się we Wrocławiu na Dolnym Śląsku. Swoje dzieciństwo spędził w Kątach Wrocławskich, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w grze na gitarze jako samouk. Profesjonalne lekcje zaczął pobierać od 12 roku życia. Studia gitarowe zaprowadziły go w 2006 roku do Weimaru, gdzie uczęszczał na kurs mistrzowski prowadzony przez prof. Monikę Rost i prof. Tomasza Zawieruchę, oraz do Berlina, gdzie odbył studia mistrzowskie u Thomasa Müllera-Peringa. Otrzymał również stypendium fundacji Neue Liszt Stiftung. Brał także udział w licznych międzynarodowych kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Leo Brouwera, Zorana Dukica czy Roberto Aussela. Oprócz uzyskania dyplomu i tytułu magistra zdał również egzamin koncertowy w 2015 roku. Dzięki finezyjnej, lirycznej grze odniósł sukcesy na licznych konkursach: w 2017 roku zdobył nagrody w Concurso Sigall w Chile oraz w Concurso Fernando Sor w Madrycie. Otrzymał również drugą nagrodę na konkursie „Andres Segowia” w Linares w 2016 roku i został nagrodzony na konkursie Certamen „Andrés Segowia” 2010 w La Herradura. Debiutancka płyta CD gitarzysty – „La Joia” z 2017 roku – zawiera utwory od Schuberta/Merza do Joaquina Rodrigo. Jerzy Chwastyk jawi się w nich jako wybitny interpretator, reprezentant młodego pokolenia, które postawiło sobie za cel nadanie gitarze i jej różnorodnemu repertuarowi nowego, współczesnego blasku. Jako solista i kameralista Jerzy Chwastyk występuje na scenach koncertowych w Niemczech, Polsce, Hiszpanii, we Włoszech. W ostatnim czasie w produkcji Ocaña w Neuköllner Opera w Berlinie klasycznie wykształcony gitarzysta udowodnił swoją wszechstronność i umiejętność odnalezienia się w szerokiej gamie gatunków muzycznych. Od 2019 Jerzy Chwastyk współtworzy duet ze słoweńską skrzypaczką Tjašą Kastelic. Duet Tjaša Kastelic/Jerzy Chwastyk wyróżnia się wysoką wrażliwością i temperamentem charakteryzującym obu członków duetu. Wzajemne zrozumienie, wspólny ideał dźwiękowy i podobny gust muzyczny przyczyniają się do wysokiej jakości i świetnego zgrania. Koncert inaugurujący trasę koncertową po Europie rozpocznie się w Polsce – w Oratorium Marianum w dniu 17 listopada 2019roku.

Podczas koncertu zaprezentowany zostanie program Romance- Canciones y Danzas” („Pieśni i Tańce”). „To muzyczna podróż po Argentynie, Francji, Hiszpanii i Rumunii, gdzie gatunki muzyczne takie jak pieśń czy taniec posiadają szczególne znaczenie. Wraz z delikatnym brzmieniem gitary i pełnym wyrazu, zmysłowym dźwiękiem skrzypiec rozwija się intymna gra między sentymentalnym, francuskim bogactwem pieśni i hiszpańskim ogniem, argentyńskim temperamentem z Buenos Aires i rumuńską muzyką ludową.”

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *