Pages Navigation Menu
reklama

Zimowe utrzymanie dróg w naszej Gminie

Zimowe utrzymanie dróg w naszej Gminie

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zasad zimowego utrzymania dróg na obszarze pozamiejskim na terenie Gminy Kąty Wrocławskie w załączeniu przesyłam Państwu „Wykaz dróg gminnych i powiatowych w Gminie Kąty Wrocławskie podlegających zimowemu utrzymaniu w sezonie 2016/2017 obszar 1 i 2″ oraz zasady zimowego utrzymania dróg na terenie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w sezonie 2016/2017”.

Ponadto informuję że, zgodnie z umową, zawartą w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zorganizowanego w formie przetargu nieograniczonego do którego przystąpił  tylko jeden oferent. 

  1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i powiatowych na trenie pozamiejskim Gminy Katy Wrocławskie, zwanym dalej „ zimowym utrzymaniem” w zakresie utrzymania jezdni na drogach określonych w załączniku nr 1 do niniejszej umowy.
  2. Zimowe utrzymanie dróg ( jezdni wymienionych w załączniku nr 1 polegać będzie na:

–        odśnieżaniu nawierzchni ( nośnik z pługiem śnieżnym średnim –przystosowany samochód ciężarowy lub ciągnik rolniczy w ilości minimum 4 jednostek na obszar wskazany umową wraz z piaskarką)

–        zwalczaniu i likwidacji śliskości zimowej( gołoledzi, lodowicy, zlodowacenia lub śliskości pośniegowej) materiałami uszorstniającymi mieszanka piaskowo solna 10% ( przyjęta ilość posypywania jednorazowego 300g/m2).

–        pozostawieniu w gotowości do wykonania przedmiotu zamówienia.

  1. Wykonawca zobowiązuje się do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej dróg powiatowych, zgodnie ze standardem opisanym w załączniku nr 2 do umowy.
  2. Czynności zimowego utrzymania dróg należy rozpoczynać o godz. 4.00 rano każdego dnia, w którym wystąpiły niesprzyjające warunki atmosferyczne, tzn.:

–        – gdy grubość pokrywy śnieżnej przekracza 5 cm należy wykonać odśnieżanie,

–         gdy występuje zjawisko śliskości zimowej, należy przystąpić do jej zwalczania, likwidacji.

Wykonawca nie odpowiada za niewykonanie usługi, w przypadku, gdy jezdnia drogi jest zablokowana przez nieprawidłowo zaparkowany pojazd, lub gdy nie ma fizycznej możliwości wjazdu na dany odcinek drogi. Wykonawca każdorazowo powiadamia o zaistniałej sytuacji Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres: drogi@katywroclawskie.pl

Pozostając do dyspozycji

Tomasz Kudyba

Wydział Dróg i Transportu

Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

tel. 071/390 72 37

e-mail: dt@katywroclawskie.pl

5 komentarzy

  1. Piaskarka jezdzi fakt …ale z lycha do gory niczym nie sypiac to jawna kpina fundowana z pieniedzy podatnikow.wczoraj mielismy w smolcu sceny rodem z filmu ale urwał.Auta w kazdym rowie przewracajacy sie piesi bo nikt nie raczy odsniezac

  2. Wymienione ulice Osiedla Leśnego, poza Bukową, nie były w tym roku ani raz „posolone”

  3. Chłopska notorycznie oblodzona, koła boksują kiedy chce się ruszyć z miejsca, ABS się włącza przy niewielkiej prędkości. Dzwoniłam kilkakrotnie do gminy ale to nic nie daje, wg pana od dróg drogi są odśnieżane i sypane, tylko pytanie gdzie, bo akurat drogi w naszej gminie są śliskie, nie są posypane nawet piachem – ale jak się przyjmuje takie standardy odśnieżania to już przestają mnie dziwić pewne rzeczy.

  4. bardzo ciekawe i zastanawiające jest to, że ul. Główna do torów nie jest jakoś specjalnie oblodzona, a nawet zaśnieżona, natomiast im dalej od pierwszych nr ul. Głównej patrząc w stronę Chłopskiej tym więcej śniegu i lodu na drodze. Nie mówiąc już jak wygląda Chłopska od skrzyżowania z Wrocławska jeśli ktoś jedzie w stronę os.leśnego.

  5. Jak w posypce gmina gwarantuje tylko 10% soli, to trudno się dziwić, że miejscami jest ślisko. TRzeba apelowac do gminy o podwyzszenie standardów i problem sie rozwiąże. We wrocławiu proporcje są odwrotne i tam jest ok :(

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *